ایران به نمایشگاه خدمات پزشکی عمان می رود

مدیرکل دفتر توسعه خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران از اعزام هیات تجاری و بازاریابی ایران به عمان همزمان با برگزاری هفتمین نمایشگاه و همایش بین‌المللی تجهیزات و خدمات پزشکی در «مسقط» خبر داد. هفتمین نمایشگاه و همایش بین‌المللی تجهیزات و خدمات پزشکی عمان از شانزدهم تا بیستم مهرماه امسال در شهر مسقط برگزار می شود.
آنگونه که مدیرکل دفتر توسعه خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد این رویداد با حضور ۱۲۰ شرکت از ۱۸ کشور مانند آلمان، هند، ترکیه، هلند، چین، اسپانیا، تایلند، سوئیس و… برگزار می‌ شود.

به نوشته تارنمای سازمان توسعه تجارت ایران، «محمود اسکندری» گفت: با هدف توسعه روابط تجاری در زمینه گردشگری سلامت، با همکاری شرکت راه ابریشم دریایی، هیات تجاری و بازاریابی ایران به شهر مسقط اعزام می شود. به گفته وی، این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ارائه توانمندی‌های ایران در زمینه‌های مختلف مانند تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، تجهیزات آزمایشگاهی، محصولات دارویی و داروسازی، خدمات مشاوره‌ای، طب سنتی و …. است.

همایش پزشکی و سلامت عمان با چشم انداز سال ۲۰۵۰ دولت همتراز و همسو بوده و هدف آن پرداختن به چالش ها و همچنین مباحثه برای بهبود بخش پزشکی است.
این نمایشگاه، تنها نمایشگاه عمان به شمار می رود که شرکت جهانی صنعت نمایشگاهی آن را تایید و گواهی کرده است.
این نمایشگاه همه جنبه های صنعت پزشکی و سلامت را دربرمی گیرد که از سال
۲۰۰۹ میلادی کار خود را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۳ توانست گواهی «یو.اف.آی» (UFI) را دریافت کند.
به گزارش ایرنا، این گواهی به منزله تاییدیه اتحادیه جهانی نمایشگاه‌های بین‌المللی است.